Щоденне вживання йогурту знижує ризик виникнення діабету і надмірної ваги

Щоденне вживання йогурту знижує ризик виникнення діабету і надмірної вагиНещодавно European Journal of Nutrition опублікував результати вражаючого дослідження. Іспанські вчені спостерігали за раціоном 3 454 літніх людей і встановили, що щоденне споживання йогурту знижує ризик захворювання на діабет на цілих 40-45%.

Якщо з віком не хочете захворіти на діабет 2-го типу, замість солодких перекусів вживайте одну порцію йогурту на день. Провідні лікарі Іспанії протягом більше ніж 4-х років вивчали стан здоров’я 3 454 людей віком від 55 до 89 років. Усі учасники спостереження належали до групи ризику захворіти на діабет чрез спадковість, зайву вагу, куріння або серцево-судинні захворювання. Умовами дослідження було обов’язкове споживання нежирних молочних продуктів, розподілених за такими групами: молоко та продукти з молока — йогурт, сир та інші кисломолочні продукти; а також знежирені молочні продукти та з середньою жирністю. У результаті дослідження було доведено, що всього-на-всього заміна звичайного солодкого перекусу (шоколаду або печива) на йогурт зменшує ризик захворювання на діабет на цілих 40 — 45%, залежно від вмісту жиру у його складі.

Останнє дослідження іспанських вчених підтверджує попередні висновки дієтологів щодо корисних харчових властивостей йогурту. У листопаді 2014 року під час ІІІ Світового конгресу зі здорового харчування американські вчені презентували результати свого 12-річного дослідження серед 41 254 людей. Вчені довели, що щоденне споживання як мінімум 120 грамів (приблизно одинешенек стандартний стаканчик) знежиреного йогурту, знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу на 17%. Також минулого року дослідники з Кембриджського університету, на основі дослідження харчових звичок 340 234 людей з 8 європейських країн (Франції, Італії, Іспанії, Великобританії, Нідерландів, Швеції, Данії, Німеччини) виявили, що серед людей, які споживали приблизно 4,5 стаканчиків йогурту щотижня, імовірність виникнення діабету знижувалась аж на 28%.

Таку різницю ефективності йогурту в цих трьох дослідженнях вчені пояснюють двома умовами: віком піддослідних груп (саме у літніх людей термін розвитку діабету є найкоротшим) та харчовими звичками різних націй (рівень споживання йогурту в Іспанії значно вищий ніж у США). Утім результати всіх цих наукових досліджень доводять, що йогурт — це корисний для здорового раціону продукт, його щоденне споживання допомагає попередити розвиток діабету.

Більш того, медичне спостереження за раціоном 6 500 американців протягом 17 років довело, що люд, які споживають більше трьох порцій йогурту на тиждень набирають з віком на 50% менше ваги, а їхня талія залишається на 20% стрункішою, ніж у тих, хто відмовляється від цього корисного продукту.

Олег Швець, кандидат медичних наук, головний позаштатний дієтолог МОЗ України, президент Асоціації дієтологів України: “Йогурт — це концентроване джерело корисних та поживних речовин, тому його регулярне споживання позитивним чином вливає на самопочуття людини. По-перше, цей продукт є важливою частиною правильного харчування, обираючи який люд зазвичай дотримуються і здорового способу життя в цілому. По-друге, йогурт містить закваску з пробітичними бактеріями, які формують багату мікробіоту, сприятливу для правильного засвоєння поживних речовин, що потрапляють до організму з їжею. Звичайно, дієтологи погоджуються з тим, що краще надавати перевагу молочним продуктам із низьким вмістом жиру та цукру, втім для повсякденного збалансованого раціону головним правилом залишається — попросту знати міру в усьому! Будьте здорові!”

Медицина, Красивость и Здоровье : Медицинский портал Likar.INFO

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости медицины ! © 2014