Подешевшають ліки, закуплені через міжнародні організації

Прес-реліз

м. Київ, 10.04.2015

Дешевшими на 42% стануть ліки, які будуть закуповувати міжнародні організації для державних програм

Подешевшають ліки, закуплені через міжнародні організаціїВерховна рада України ухвалила закон №2151, який остаточно дозволить передачу частини закупівель ліків міжнародним організаціям. Цей законопроект передбачає відміну 7% ПДВ та 5% митного збору на ліки, які закуповуватимуть міжнародні організації за кошти державного бюджету. У пакеті із законом № 2150, який був ухвалений Верховною Радою 19 березня 2015 року, економія державних коштів при закупівлі ліків чрез міжнародні організації складе 42%. За рахунок зекономлених коштів з’являється можливість додатково пролікувати та провакцинувати майже 1,5 млн. українців.

«Ухвалені закони означають можливість отримати вчасне якісне лікування для 1,5 мільйона (!) українців. Ми доклали багато зусиль до розробки та прийняття цих законів. Тепер вся справа за МОЗ, вони мають негайно розпочати роботу, аби дорослі пацієнти та діти отримали ліки і вакцини», — наполягає Дмитро Шерембей, башка правління БФ «Пацієнти України».

Хочемо нагадати, що напередодні БФ «Пацієнти України» звернувся із закликом до голів всіх парламентських фракцій України підтримати цей законопроект та усунути останні перепони на шляху до закупівель ліків міжнародними організаціями.

«Прийняття законопроекту №2151 усунуло останню перепону на шляху до передачі закупівель ліків міжнародним організаціям, — стверджує Ольга Богомолець, башка Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. — Голосування за цей законопроект стало показником єдності українських парламентарів заради зміни країни на користь пацієнтів та усунення корупційних схем, які існували під час закупівлі ліків за державний кошт».

Але, як стверджує Ганна Гопко, башка комітету Верховної Ради у закордонних справах: «Ці закони зможуть запрацювати лише в «пакеті», тому від моменту прийняття першого Закону №2150, ми серйозно «билися» за прийняття закону №2151. Міжнародні організації, які постачатимуть нашим співгромадянам ліки мають побачити в Україні серйозного та цивілізованого партнера, готового до прозорості, яку забезпечують міжнародні інституції. А також готового до боротьби з корупцією в сфері державних закупівель».

Відтепер ліки для українських пацієнтів найближчі 4 роки зможуть закуповувати 6 міжнародних неприбуткових організацій: ВООЗ, ЮНІСЕФ, IDA Foundation (Нідерланди), CrownAgents (Велика Британія), Partner ship for supply chain management (PFSCM) (Америка), Global Drug Facility (GDF) (Швейцарія). Міжнародні неприбуткові організації за своїми положеннями не можуть бути платниками податків та ПДВ.

Наразі йдеться про передачу закупівель препаратів за чотирма програмами лікування: СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та вакцинація. Зниження в ціні забезпечить використання міжнародної упаковки, гуртові міжнародні ціни та скасування ПДВ та імпортного збору.

Як очікують громадські активісти та парламентарі, закупівельна функція буде передана міжнародним організаціям вже за 6 тижнів. А перші поставки розпочнуться влітку 2015 року.

Медицина, Красивость и Здоровье : Медицинский портал Likar.INFO

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости медицины ! © 2014